Обережно, СКАЗ в Глевасі!

ЯК УБЕРЕГТИСЬ ВІД СКАЗУ

В Васильківському районі в 2016 році за медичною допомогою з приводу покусів тваринами звернулося 147 мешканців, в тому числі 15 осіб були покусані бродячими тваринами, що складає 10% від усіх звернень та 9 осіб були в контакты з хворими на сказ тваринами і отримали курс профілактичних щеплень проти сказу.

Станом на 10.06.16р. зареєстровано пять випадків сказу серед тварин. Три домашні коти (2 — м. Васильків, 1 — с. Ковалівка), які нанесли покуси 8 особам, 1 лисиця (садове ТОВ \»Калинівське\»), 1 білка (с. Ксаверівка).

В червні місяці в районі зареєстрований випадок сказу серед людей. Жителька міста Київ, проживає в смт. Глеваха на дачній ділянці, в березні місяці була укушена власним собакою, який проживав на дачній ділянці біля семи років.

СКАЗ – це небезпечне гостре вірусне захворювання, яке вражає нервову систему.
Будь-яка теплокровна тварина, навіть, здавалося б, нешкідливі їжачок і хомячок, може захворіти на сказ і заразити людину. Сказ може передаватись не лише через укус, а й при обслиненні хворою твариною.

Інфікована тварина спершу ніжна й лагідна, облизує того, кого любить, має хороший апетит. Через кілька днів можна помітити в неї тривогу, занепокоєність, лякливість, тварина погано їсть, ховається в темні кутки (світлобоязнь), відчуває спрагу, однак, не може ковтати воду. Через 4-5 діб настає параліч, з рота тече слина, звисають вуха і хвіст, голос стає нечутним. Схожі симптоми і у хворої на сказ людини: спершу зявляються занепокоєння, розлад дихання й ковтання, далі починаються галюцинації, вірус викликає запалення головного мозку, з рота тече багато слини. Перед смертю, а вона настає на 2-3 добу хвороби, розвивається параліч мязів обличчя, язика, очей, кінцівок і тулуба.

ЩО РОБИТИ ПІСЛЯ ПОКУСУ ТВАРИНАМИ?

По-перше, якщо з рани тече кров, не слід її зупиняти в перші хвилини – з кровю витікає й частина слини тварини. По-друге, треба ретельно промити рану струменем гарячої води з господарським (72%) милом, адже вірус руйнується в лужному середовищі. Краї рани слід обробити спиртом або 5%-м йодом, накласти стерильну повязку й терміново звернутися до найближчого медичного закладу. Тварину, котра вкусила, ізолюють, обовязково показують ветеринару і беруть під нагляд на 14 днів з моменту укусу. Якщо за цей час у неї не розвинулися клінічні ознаки сказу, значить, від укусу людина не могла інфікуватись. Буває, що агресивну тварину знищують, тоді труп необхідно доставити у ветлабораторію, де зроблять аналіз на сказ.

Завідувач Васильківським районним відділом лабораторних досліджень
ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ»
Кривошея В.Є.

Поділитися в соц. мережах:
Рейтинг: 0

Автор публикации

18
не в сети 5 лет

Svet04ka

Комментарии: 50Публикации: 13Регистрация: 24-12-2015

Читайте также:

Добавить комментарий

Войти с помощью социальной сети: 

Авторизация

Войти с помощью социальной сети: 

Регистрация

Войти с помощью социальной сети: 

Генерация пароля

Яндекс.Метрика