Ще інформація про велику окружну дорогу

Автор: Olha Demchenko https://www.facebook.com/olha.demchenko/posts/951825961609690

Дорогі мешканці Глевахи!

На 18.08.2016 року до розгляду на пленарному засіданні чергової сесії Глевахівської селищної ради, яке відбудеться в 15:00 год. в приміщенні Глевахівської ЗОШ, включено питання затвердження генерального плану смт Глеваха (питання №14 порядку денного,http://hlevakha.gov.ua/?p=1230).

16.08.2016 р. в приміщенні селищної ради відбулося чергове обговорення зазначеного генплану за участі селищного голови, представника інституту-розробника та депутатів селищної ради. Відео обговорення: https://www.youtube.com/watch?v=dAEWjiXfLMM&feature=share

Особисто для мене таке обговорення поставило більше запитань, ніж дало відповідей:

Стає цілком зрозуміло, що не здійснено жодних спроб винести велику кільцеву дорогу навколо м. Києва (ВКАД) за межі нашого селища.
Постійне твердження представника інституту-розробника що він «директор державного підприємства, для мене – це державний інтерес» ставлять питання: за що платить селище такому розробнику, який відповідно до ДБН Б.1.1-15:2012 має розробляти генплан в першу чергу — в інтересах відповідної територіальної громади, а вже потім — з врахуванням державних, приватних, громадських інтересів.

Заявляючи, що всі параметри ВКАД продиктовані йому Кабміном, розробник повністю ігнорує слово «околицями», присутнє в додатку 1 до розпорядження КМУ від 22.02.2008 р. N 326-р, яким затверджено генеральний напрямок проходження ВКАД, а саме: Васильківський район — околиці сіл Бобриця, Іванковичі, Зелений Бір, Рославичі, Гвоздів, Мархалівка та смт Глеваха. Як бачимо з фото генплану, який на даний момент представлений в наші селищній раді, іменнику «околиця» місцезнаходженням ВКАД на просторах Глевахи надано нового, протилежного існуючому значення.

Взагалі, як від розробника, так і від нашого селищного голови постійно звучать фрази стосовно нормативних актів Кабміну, якими все давно вже вирішено і шляху назад немає. Однак громадськості жодного разу не конкретизовано які це нормативні акти, що саме вони забороняють або диктують. Якщо ж такі документи дійсно існують, то чи не були вони розроблені більше 10 років тому, коли і Глеваха була іншою?

Відмахуючись від екологічних наслідків ВКАД для селища, розробник та голова люблять говорити про те, що це лише план, а так як кільцева дорога вже планується десятиліттями, то її можуть взагалі не побудувати або ж збудувати років через 40. Відверта брехня. Тільки ліниві газети та сайти новин не повідомили свою аудиторію про заяву голови Київської ОДА про те, що проект розблокували http://www.5.ua/…/kyivska-oda-proekt-obiznoi-dorohy-navkolo… та будівництво почнуть, як тільки на місцях буде виділено землю (чому, власне, і сприятиме затвердження генплану Глевахи в сьогоденному вигляді). Та якщо навіть збудують лише через 40 років, наші діти та внуки тут жити не будуть?

Обурює заява селищного голови щодо того, що без прийняття генплану не буде чим заплатити за харчування дітей. А звідки тоді гроші взялися на клумбу та туї?

Ще прогнозують для Глевахи шалений розвиток інфраструктури навколо ВКАД. Я не спеціаліст в цих питаннях, але розуміючи, що на території селища кільцева дорога пересікається з Одеською трасою і проходить над нею на другому поверсі, я ніяк не уявляю заправок, готелів, кафе на цьому другому поверсі. До того ж, у нас вже є згадана Одеська траса, про розвиток інфраструктури навколо якої ви можете судити самі. Питання ж вантажної гілки залізниці, яка має пройти паралельно ВКАД, якось залишилося поза увагою, тож його потрібно уточнювати.

Окремо тривожить питання сміттєпереробного заводу. В протоколі громадського обговорення генплану http://hlevakha.gov.ua/?page_id=458 це питання зафіксовано в двох аспектах:

1) як одне із рішень по екологічним проблемам, зокрема щодо охорони грунтів: «розміщення підприємства з промислової переробки побутових відходів потужністю 80тис. тон, біля південної межі селища та дотримання 300-метрової санітарно-захисної зони навколо неї після введення в експлуатацію»;

2) як пропозиція громадськості в розділі запитань:
«Гр. Гуріненко Г.Г. – чи буде включено в Генплан сміттєпереробний завод?
Відповідь: Дергапутський В.І. – на даному етапі розробки Генплану ця пропозиція не розглядалась, але на прохання громадськості вона буде обов’язково включена в остаточний варіант Генплану для задоволення екологічних вимог сьогодення.
Жеребцов В.В. – включити дану пропозицію в Генплан селища.»

На обговоренні генплану 16.08.2016 р. Жеребцов В.В. сказав, що сміттєзвалища на території Глевахи не передбачено, а коли потрібно буде – потім внесемо зміни. Однак в протоколі не сміттєзвалище, а сміттєперобний завод; протокол – це документ, а слова — …

Цим хочу підвести до основного:

1. Відповідно до ДБН, генеральний план населеного пункту складається з текстових та графічних матеріалів. До складу текстових матеріалів включаються пояснювальна записка та основні положення генерального плану. Пояснювальна записка, в свою чергу, має містити аналітичну частину та розділ «Обгрунтування та пропозції», в яких має бути проаналізовано становище населеного пункту, в тому числі відомості про стан навколишнього природного середовища, а також дано всі обгрунтування, характеристики, пояснення тих змін, які породжує генплан.

Вже завтра депутати мають вирішувати долю генплану, а разом з ним і мешканців всього селища. Однак чи бачив (не кажу вже навіть вивчав, хоча саме так і має бути) хоча б хтось із них текстові матеріали до генплану? Чи є чіткий, виключний перелік об’єктів, які цим генпланом затверджуються? Чи не буде рішення звучати, як «затвердити генплан», а потім при потребі передруковуватися картинка, представлена зараз всім для огляду, адже її деталізації теж немає.

На громадських слуханнях, які пройшли в березні 2016 року і, вважаю, були суто формальними за присутності мінімальної кількості людей, зазначених документів теж не було. Тож навіть присутні там мешканці селища теж не мали змоги ознайомитися з генпланом належним чином. А як би хотілося, щоб такі документи були доступні для вивчення жителям; щоб громадські слухання проводилися не в робочий день і не в робочий час; щоб повідомляли про громадські слухання та питання, які вони в собі приховують, не мовчазними оголошеннями в нікому невідомій газеті…

2. Як показує спілкування з мешканцями, і на даний час більшість не знає ні про ВКАД, ні про інші болючі питання генплану. Звідси висновок: обравши представників своїх інтересів у селищній раді ми не завжди отримуємо від них, для чого обрали, адже думку жителів свого виборчого округу щодо таких важливих питань більшість з них не запитує і навіть не повідомляє про події, які можуть суттєво вплинути на їхнє життя. Мабуть, ми самі в цьому винні, адже не запитуємо, тому і немає у них звички радитися та звітувати.
«Крайніх» в даній ситуації ніколи не буде, так як рішення селищної ради приймаються колегіально, а індивідуальної відповідальності депутати не несуть.

3. Як би не запевняли нас розробники та селищний голова в тому, що змінити нічого не можемо і потрібно приймати так, як є зараз, я переконана, що незатверджене змінювати легше, ніж затверджене.

Тому прохання до всіх небайдужих прийти на сесію селищної ради і разом з депутатами осмислити дане питання.

Для тих, хто теж ще не знає про ВКАД та генплан, дивіться мій попередній пост:https://www.facebook.com/olha.demchenko/posts/880762048716082

Р.S. Знову буду вдячна за поширення цієї інформації не лише у мережі Фейсбук, а й у інших мережах та усно, у спілкуванні з мешканцями селища, так як старше покоління не завжди має доступ до соцмереж.

14054203_951824194943200_1960469518150475085_n

Поділитися в соц. мережах:
Рейтинг: 0

Автор публикации

102
не в сети 1 месяц

Игорь

Комментарии: 22Публикации: 72Регистрация: 23-12-2015

Читайте также:

Добавить комментарий

Войти с помощью социальной сети: 

Авторизация

Войти с помощью социальной сети: 

Регистрация

Войти с помощью социальной сети: 

Генерация пароля

Яндекс.Метрика